Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej Komendanta Powiatowego Policji w Kościerzynie https://bip.koscierzyna.policja.gov.pl.
Data publikacji strony internetowej: 2007-04-01
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-03-16
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
-
Na stronie opublikowano dokumenty, które:
-
pochodzą z różnych źródeł;
-
są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co wpłynęło na ostateczny kształt, w tym treść dokumentu;
-
zostały opublikowane zgodnie z zasadami, które obowiązywały w innej instytucji;
-
nie można zmienić ich struktury;
-
zostały opublikowane, zanim ustawa o dostępności cyfrowej weszła w życie.
-
-
Nie wszystkie zdjęcia i grafiki mają prawidłowe opisy alternatywne, a tabele odpowiednio oznaczone nagłówki i tytuły. Redaktorzy dokładaja wszelkich starań aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadmi dostepności.
-
Ze względu na ograniczenia systemowe serwisu nie wszystkie elementy treści zostały oznaczone znacznikiem lang.
-
Nie wszystkie filmy, które zamieszczamy w naszym serwisie, mają napisy rozszerzone i audiodeskrypcję.
-
Na stronie internetowej znajdują się filmy, do których nie dodano napisów z uwagi na fakt, że zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-23
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-03-28
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. z redakcją strony Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie pod adresem poczty elektronicznej komendant.koscierzyna@gd.policja.gov.pl. W godzinach 7:30 - 15:30 kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 47 74 23 220. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Siedziba Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, ul. Zmartwychwstańców 2, 83-400 Kościerzyna, tel: +48 47 23 200, +48 47 23 222.
Obiekt nie spełnia warunków dla osób ze szczególnymi potrzebami.
W budynku nie ma windy/dźwigu osobowego przeznaczonej do przewozu osób. Dostęp na poszczególne kondygnacje możliwy jest jedynie po schodach.
Obiekt zapewnia całodobową obsługę służby dyżurnej na stanowisku kierowania.
Obiekt posiada dwa czynne wejścia, w tym jedno dla interesantów. Wejścia niedostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Wejście główne znajduję się od strony ul. Sikorsiego i jest przeznaczone dla interesantów. Dojście do wejścia głównego wymaga pokonania schodów dwubiegowych ze spocznikiem. Pierwszy prosty bieg 7 schodów, następnie szeroki spocznik i drugi bieg 4 schodów, skierowany względem pierwszego pod kątem 90 stopni. Zewnętrzny dźwig osobowy, w który jest wyposażony budynek aktualnie jest nieczynny. Za drzwiami głównymi znajduje się przeszkolony korytarz. Po lewej stronie korytarza mieści się pomieszczenie dyżurnego odgrodzone od korytarza lustrem weneckim. Po prawej stronie znajduję się pomieszczenie recepcji wraz z poczekalnią dla interesantów, do której prowadzą przeszklone drzewi. Interesanci odbierani są z recepcji i poruszają się po terenie KPP w Kościerzynie wyłącznie w obecności funkcjonariusza lub pracownika Policji. Policjanci dyżurni wykonują obowiązki całodobowo, 7 dni w tygodniu. Pracownik recepcji wykonuje swoje obowiązki w godz. 7.30 – 15.30, od poniedziałku do piątku.
Przyjęcia interesantów ze szczególnymi potrzebami dokonuje się na parterze budynku, w pokoju dla interesantów, obok którego znajduje się toaleta przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Drugie czynne wejście dostępne od dziedzińca obiektu jest niedostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami, zabezpieczone kontrolą dostępu i przeznaczone jest dla funkcjonariuszy i pracowników Policji KPP w Kościerzynie.
Budynek składa się z 4 kondygnacji. Na poszczególnych piętrach znajdują się toalety ogólnodostępne, wspólne dla pracowników i interesantów, nieprzystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Na parkingu przed wejściem głównym, po drugiej stronie ulicy Sikorskiego znajduje się parking dla interesantów, na którym nie wyznaczono miejse dla osób niepełnosprawnych. Jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parkingu wewnętrzym przy obiekcie, wjazd na parking możliwy jest poprzez bramę obsługiwaną i dozorowana przez służbę dyżurną.
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzajacych osoby niewidome i słabowidzące.
Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
Posterunek Policji w Dziemianch, ul. 8 Marca 1, 83-425 Dziemiany, +48 47 23 280.
Obiekt nie spełnia warunków dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Budynek stanowi zabudowę parterowa z wysoką piwnicą. Posiada jedno czynne wejście dla interesantów, od strony ulicy 8 Marca. Dostanie się do wejścia głównego wymaga pokonania 8 schodów. Przy schodach znajduje się platforma/podnosnik pionowy dla osób z niepełnosprawnoscia ruchową. Podnośnik umożliwia dostanie się do wnętrza budynku. Następnie dojście do biur, w których przyjmowani są interesanci wymaga pokonania 9 schodów. W obiekcie brak jest dźwigu osobowego. Osoby ze szczególnymi potrzebami mogą dostać się do budynku z parkingu wewnetrzego. Na parkingu nie wyznaczono miejsc dla osób niepełnosprawnych.
W budynku jest toaleta wspólna dla pracowników i interesantów, nieprzystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami.
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzajacych osoby niewidome i słabowidzące.
Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
Interesanci po terenie obiektu poruszają się wyłącznie w obecności funkcjonariusza Policji.
Posterunek Policji w Liniewie, 83-420 Liniewo ul. Wiśniowa 2, telefon +48 47 74 23 270.
Obiekt nie spełnia warunków dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Budynek stanowi zabudowa parterowa z użytkowym poddaszem.
Budynek posiada jedno czynne wejście, od strony ul. Wyzwolenia, przy którym występuje ograniczenie w postaci krawężnika. Przed drzwiami głównymi brak stopni. Od strony ulicy Wiśniowej znajduje się parking, z którego osoby ze szczególnymi potrzebami mogą dostać się bezpośrednio do wejścia głównego. Na parkingu nie wyznaczono miejsca dla osoby niepełnosprawnej.
Przy drzwiach wejściowych, po prawej stronie znajduje się dzwonek przywołujący funkcjonariusza lub pracownika Policji. Za drzwiami znajdują się 3 schody. Dojście do biur, w których przyjmowani są interesanci wymaga ich pokonania. W obiekcie brak dźwigu osobowego.
Toaleta znajdująca się na parterze budynku, wspólna dla pracowników i interesantów, nie jest przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami.
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzajacych osoby niewidome i słabowidzące.
Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
Interesanci po terenie obiektu poruszają się wyłącznie w obecności funkcjonariusza Policji.
Posterunek Policji w Karsinie, 83-440 Karsin ul. Długa 33, telefon +48 47 74 23 286.
Obiekt nie spełnia warunków dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Budynek stanowi zabudowa parterowa z użytkowym poddaszem.
Budynek posiada jedno czynne wejście, od strony ul. Długiej, które wymaga pokonania 3 schodów z poręczami, bez podjazdu dla osób ze szczególnymi potrzebami. Pomieszczenie przyjęć interesantów znajduje się na parterze budynku. W obiekcie brak jest dzwigu osobowego. W otoczeniu obiektu brak parkingu dla interesantów.
Toaleta znajdująca się na parterze budynku, wspólna dla pracowników i interesantów, nie jest przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami.
W okolicy budynku nie ma urządzeń dźwiękowych naprowadzajacych osoby niewidome i słabowidzące.
Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
Interesanci po terenie obiektu poruszają się wyłącznie w obecności funkcjonariusza Policji.
Połączenie z Policją z pomocą tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego online jest możliwe poprzez połączenie wideo przez internet z dowolnego urządzenia i miejsca. Aby dowiedzieć się, jak skorzystać z usługi tłumacza PJM/SJM online, w jednostce Policji lub przez Internet, przejdź do strony Policja e-usługi.
Osoba odpowiedzialna za wdrażanie i koordynację realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U.2020.1062) w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie :
-
Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych KPP Kościerzyna – Monika Topka
-
Telefon: 47 74 23 220
-
E-mail: monika.topka@gd.policja.gov.pl